ZESPÓŁ SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH
serdecznie zaprasza 07 marca 2015 r. w godzinach 10.00 - 13.00 na 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Odwiedzając nasz szkołę, będzie można:

-  zapoznać się z bogatą ofertą szkoły, propozycją dydaktyczną i wychowawczą,

-  obejrzeć gabinety przedmiotowe, bibliotekę, czytelnię, halę sportową, itp.,

-  porozmawiać z nauczycielami i zasięgnąć bezpośredniej opinii od uczniów.

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!
Dyrekcja Szkoły


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO WRAZ Z OKRĘGOWYM INSPEKTORATEM PRACY W SZCZECINIE ZAPRASZAJĄ na
XV MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOLARSKI
06-07.03.2015
 

 


 

czwartek, 19, luty 2015

Mur treningowy

Drukuj

PHTO0207Klasa 2 A szkoły zawodowej pod opieką nauczyciela pana Marcina Palmy, podczas swoich zajęć praktycznych wykonała mur treningowy.

Czytaj więcej...

wtorek, 17, luty 2015

XIII Turniej o Puchar św. Jana Bosko Szkół Ponadgimnazjalnych

Drukuj

1412368 614988528634955 1646021485370211048 oJuż po raz trzynasty odbył się Turnieju o Puchar św. Jana Bosko w halowej piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. 


W turnieju trwającym dwa dni, wzięły udział dwadzieścia trzy szkoły. 11 lutego odbyły się eliminacje, a 12 lutego finały. Miejsce I zajął Zespół Szkół nr 6, II miejsce Salezjanie i III miejsce LO nr 2. 
Najlepszym strzelcem turnieju został Radosław Misztal z ZSB, a najlepszym zawodnikiem Rafał Bakun z ZS nr 6. Natomiast w opinii opiekunów grup, najlepszym bramkarzem został Daniel Szklarz z ZS nr 6. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację.
A.M.

niedziela, 07, grudzień 2014

Rafał Baśladyński – reprezentant szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta Szczecin

Drukuj

 

CAM00281Uczeń naszej szkoły ponadgimnazjalnej ZSZ – Rafał Baśladyński – został wybrany na radnego do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin XIV kadencji.

Czytaj więcej...

wtorek, 25, listopad 2014

STOLARZ – ZAWÓD POSZUKIWANY

Drukuj

 

Dziś polecamy lekturę artykułu, który publikuje dane Komisji Europejskiej na temat emigracji zarobkowej w krajach EU. Z opublikowanych danych wynika, że stolarze z Polski znajdują pracę bez najmniejszych problemów i są tam cenionymi i dobrze opłacanymi pracownikami.

Czytaj więcej...

środa, 15, październik 2014

Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj

uiop2314.10.2014 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Rozpoczęliśmy od uroczystej mszy, podczas której gospodarze  klas złożyli ślubowanie na sztandar.

Czytaj więcej...

wtorek, 14, październik 2014

Dzień Muzyki

Drukuj

prp2890"Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić,że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak jak muzyka."   napisał pięknie Dawid Crossby.
Od kiedy człowiek stworzył muzykę porusza i zachwyca ona swym pięknem starych i młodych i nie ma niemal człowieka na tym świecie, któremu jest obojętna.W miniony czwartek 9.10.2014 r. mogliśmy sie o tym sami przekonać obserwując kolejny juz Dzień Muzyki w naszej szkole.Tegorocznej edycji młodzież nadała formę audycji radiowej, która prowadzi słuchaczy śladami muzyki od "prehistorii" jak to określono. A to dlatego,że najprawdopodobniej ok 46 tysięcy lat temu neandertalczycy dostrzegli piekno dżwięków i skonstruowali pierwszy instrument muzyczny, odkryty przez naukowców w Divje Babe. Tym instrumentem był flet.

Czytaj więcej...

wtorek, 14, październik 2014

Otrzęsiny klas pierwszych.

Drukuj

LOOO09813.10.2014 zostanie zapewne w pamięci tegorocznych "pierwszaków" z LO i ZSZ, jako dzień, w którym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Klasa 2 La przygotowała dla swych młodszych kolegów i koleżanek świetną zabawę. Już dekoracje dawały przedsmak, że "będzie sie działo".

Czytaj więcej...

wtorek, 17, czerwiec 2014

Pożegnanie klasy 3 ZSZ

Drukuj

poz zsz
13.06.2014 pożegnalismy uroczyście uczniów 3 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Najpierw ksiądz Dyrektor odprawił w kaplicy Domu Zakonnego mszę, następnie wszyscy przenieśli się do szkolnej kawiarenki.

Czytaj więcej...

wtorek, 03, czerwiec 2014

Dzień sportu ZSZ

Drukuj

dss
Dnia 2 czerwca br. w naszej szkole zawodowej odbył się Dzień Sportu, który jednocześnie nawiązywał do Dnia Dziecka.
     Choć nauki jeszcze sporo i  wystawienie ocen zbliża się wielkimi krokami   to pomimo tego  uczniowie  i nauczyciele klas zawodowych znaleźli chwilę na wspólną zabawę.

Czytaj więcej...

środa, 21, maj 2014

Próbny egzamin czeladniczy uczniów ZSZ

Drukuj

czelad
W Zasadniczej Szkole Zawodowej co roku organizowane są przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą egzaminy czeladnicze. Uczniowie otrzymują tytuł i dyplom czeladnika wysoko honorowany i uznawany w całej Europie. Aby dobrze zdiagnozować umiejętności uczniów, zapoznać ich z zasadami organizowania i przeprowadzania tego egzaminu oraz -   co ma wielkie znaczenie - oswoić z egzaminacyjnym stresem, 19 maja (poniedziałek) nauczyciele przedmiotów zawodowych przeprowadzili dla uczniów 3 klasy szkoły zawodowej próbny egzamin czeladniczy.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 17, marzec 2014

Dzień Patrona Szkoły

Drukuj

dp
17.03.2014 cała szkolna społeczność obchodziła ważne dla nas święto patrona szkoły św. Józefa. Z tej szczególnej okazji odwiedzili nas goście z Lądu. Młodzi klerycy oraz ks. dr Radosław Błaszczyk wychowawca i wykładowca liturgii w WSDTS w Lądzie. Wszyscy oni uświetnili ten dzień w naszej szkole.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 17, marzec 2014

XIV Ogólnopolski Konkurs Stolarski

Drukuj

stolarki2014
W dniach 13-14.03.2014r. w Szkołach Salezjańskich przy Ku Słońcu 124 w Szczecinie odbył się po raz 14 Ogólnopolski Konkurs Stolarski.Organizatorami konkursu były Szkoły Zawodowe Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. Honorowy patronat nad konkursem objęły następujące instytucje: Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Telewizja Polska Szczecin i Wojewódzki Urząd Pracy.

Czytaj więcej...

czwartek, 19, grudzień 2013

Pierwsze kwalifikacje zawodowe - Brakarz

Drukuj

 DSC 0057

W dniu 18.12.2013 odbył się egzamin dla klasy 3A na kontrolera jakości tarcicy,
przeprowadzony przez Izbę Rzemieślniczą w współpracy z egzaminatorami ze szkoły salezjańskiej.

Czytaj więcej...

wtorek, 17, grudzień 2013

Wyjście IPN

Drukuj

ipn1
Uczniowie z klasy 2a Szkoły Zawodowej w piątek 13 grudnia udali się na zaproszenie Szczecińskiego Oddziału IPN – u do ich siedziby przy ulicy ks. Piotra Skargi na prezentację filmu dokumentalnego.  Dokument zaprezentowany uczniom dotyczył pacyfikacji strajku studentów w WOSP (Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarnictwa ). Po obejrzeniu filmy wszyscy przeszli pod Urząd Miasta gdzie otwarto wystawę dotyczącą pacyfikacji  Kopalni Wujek.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 21, październik 2013

Sadzenie żonkili – licealiści i uczniowie ZSZ

Drukuj

zonkil
Sadzenie żonkili – licealiści i uczniowie ZSZ18 października uczniowie 1 klasy LO i 2 klasy ZSZ posadzili na rondzie ks. Gierosa 3 tysiące cebulek krokusów. Akcja odbywała się w całym Szczecinie pod hasłem – „Cały Szczecin w kwiatach”, a sponsorem cebulek była szczecińska Energetyka. Uczniowie sadzili cebulki pod fachowym nadzorem szczecińskiego ogrodnika. Pogoda dopisała i uczniowie szybko uporali się z posadzeniem wszystkich cebulek. Po zakończeniu akcji wszyscy byli zaproszeni na słodki poczęstunek  z gorącą herbatą  w szkolnej stołówce.

Czytaj więcej...

niedziela, 20, październik 2013

Dzień Edukacj Narodowej 2013

Drukuj

edu1
14.10.2013 odbyła się uroczysta msza z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ksiądz Dyrektor Leszek Zioła w ciepłych słowach zwrócił się do nauczycieli oraz innych pracowników szkoły i podziękował za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci i młodzieży.
Następnie przenieśliśmy się do pięknie udekorowanej szkolnej auli. Młodzież z Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla swych pedagogów program artystyczny, w którym znalazły się zarówno akcenty humorystyczne , jak i wzruszające. Wiersze, muzyka i kabaret. Na koniec nauczyciele otrzymali kwiaty i niecodziennie opakowane czekoladki.

Czytaj więcej...

wtorek, 03, wrzesień 2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Drukuj

R1

 

W dniu dzisiejszym 2.09.2013 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W szkolnej kaplicy odbyła się uroczysta msza.
 Wszyscy uczniowie gimnazjum oraz szkół średnich w galowych strojach, bardzo przejęci zasiedli w ławach by pomodlić się wspólnie. Swą obecnością zaszczycił nas dzisiaj ksiądz Stefan Makuracki, Delegat Inspektorii w Pile do spraw szkolnictwa. On też poprowadził nabożeństwo. W pięknych słowach zwrócił się do młodzieży oraz pracowników szkoły mówiąc o tym, jak ważne jest by pomnażać swoją wiedzę i rozwijać talenty.

Czytaj więcej...

środa, 03, lipiec 2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Drukuj

zak 2013

Piątek 28.06.2013 był dla uczniów, nauczycieli, księży i innych pracowników szkoły radosnym dniem, który obwieścił początek wakacji. Rok szkolny dobiegł końca, czas odpocząć. Wszyscy zgromadzili się najpierw w szkolnej kaplicy, po czym po uroczystej mszy wszyscy udali się do auli aby tam świętować dalej. Było dużo śmiechu a także chwil z łezką w oku. Za trud włożony w wykształcenie dziękowali nauczycielom uczniowie, ich rodzice. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z paskiem, które wręczone zostały w czasie uroczystości w auli. Ksiądz Dyrektor Leszek Zioła skierował do uczniów wiele ciepłych słów a teraz drodzy uczniowie życzymy Wam abyście odpoczęli i z nowymi siłami wrócili do nas. Udanych wakacji!

Czytaj więcej...

wtorek, 18, czerwiec 2013

17.06.2013 dniem egzaminów zawodowych w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Drukuj

egzzsz

 

Miniony poniedziałek był ważnym dniem dla naszych uczniów z 3 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, ponieważ tego dnia pisali egzamin z przygotowania zawodowego. Egzamin rozpoczął się o godzinie 12.00 i trwał 120 minut. Wszyscy absolwenci do niego podeszli. Składał się on z 2 części. Absolwent ZSZ powinien umieć m.in. czytać ze zrozumieniem informacje przedstawione w formie opisów, instrukcji, rysunków, wykresów, szkiców, dokumentacji technicznych i technologicznych, ponadto rozpoznawać sortymenty materiałów stosowanych do wyrobów stolarskich oraz określać ich wymiary, rozróżniać cechy i właściwości materiałów do konserwacji drewna.

Czytaj więcej...